İşkur Grafik Tasarım Operatörü Kursu

İŞKUR Türkiye’nin bir çok ilinde Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Operatörü mesleğini edindirmeye yönelik kurslar açıyor. Türk Meslekler Sözlüğü’ne göre Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Operatörü, yazı, amblem, logo, kartvizit, antetli çalışmalar, davetiye, broşür, afiş, kitap kapağı, takvim, etiket, ambalaj, dergi gibi grafiksel ürünleri el ve bilgisayar ile tasarlama ve oluşturma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. Bu meslek Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar meslek ana grubunda ve Diğer Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar meslek alt ana grubunda yer alıyor. Ayrıca Diğer Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar meslek grubuna ve Başka Yerde Sınıflandırılmamış Büro Destek Elemanları meslek birim grubunda bulunuyor. Bu mesleği yapabilmek için öğrenim durumunuzun en az İlköğretim seviyesinde olması gerekiyor.

İşkur meslek edindirme kurslarının ücretsiz olduğunu, ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı ve genel sağlık sigortanızın ödeneceğini ve gün başına da ücret alacağınızı hatırlatalım.

İşkur Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Operatörü kursunu başarıyla tamamladığınızda şu görevleri ve işlemleri yerine getirebileceksiniz:

 1. Harf anatomisine uygun yazı yazmak
 2. Yazı düzenlemeleri oluşturmak
 3. Bilgisayarda temel düzenlemeler yapmak
 4. Tipografik düzenlemelerle yüzey oluşturmak
 5. Tasarım öncesi hazırlık yapmak
 6. Amblem ve logo oluşturmak
 7. Kartvizit – Antetli grubu oluşturmak
 8. Davetiye oluşturmak
 9. Broşür oluşturmak
 10. Bilgisayarda resim işlemek
 11. Afiş oluşturmak
 12. Takvim oluşturmak
 13. Etiket oluşturmak
 14. Kitap kapağı oluşturmak

Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Operatörü İşkur Kurslarının hangi il ve ilçelerde verildiğini, kursların toplam kaç gün ve kaç saat sürdüğünü, ne zaman başladığını, ders günlerini ve saatlerini, başlangıç, bitiş ve son başvuru tarihlerini aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz. Ayrıca mülakatla ilgili ek bilgileri de gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Böylece bu kursun size uygun olup olmadığına daha kolay karar verebilirsiniz.