AFL Lambaları Servis Gerekli Uyarısı

Sürüşe Duyarlı Ön Farlarda (AFL) Arıza

Opel’in Adaptive Forward Lighting (Sürüşe Duyarlı Ön Farlar) sistemi şehirde, yaya alanlarında, şehir dışı yollarda ve otobanda sürüş için genişlik, açı ve menzilde değişken ışık huzmesi dağılımı özelliğine sahip, gaz boşalımlı bi-xenon ön farlara verdiği isimdir. Bu sistem kötü hava aydınlatması, dinamik viraj aydınlatması, kavşak aydınlatması, uzun far asistanı ve LED gündüz farlarıyla desteklenmektedir. Sensörler ve yazılım, çevreyi, trafiği ve hava koşullarını sürekli gözlemleyerek uygun aydınlatma fonksiyonu arasında otomatik geçiş yapar.

Sürüşe duyarlı ön far sisteminde bir  hata tespit edildiğinde sistem karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını engellemek için varsayılan ilk ayar  konumuna geçer. Eğer bu mümkün değilse ilgili far otomatik olarak kapatılır. Ancak, her şartta en azından bir far açık konumda kalır. Sürücü Bilgi Sisteminde bir uyarı görüntülenir.

Genellikle bu hata ampulün patlamasından dolayı uyarı vermektedir. Ampulü yenisiyle değiştirdiğinizde uyarı yazısı kaybolacaktır.