Opel Astra Teyp Sıfırlama

Astra H bulunan orijinal teypler, hırsızlık tehlikesine karşı, Opel tarafından koruma altına alınmıştır. Her aracın kendine ait bir güvenlik kodu (security code) bulunur ve bu kod, teyp içinde saklanır. Bu güvenlik kodu, araç sıfır olarak satın alınırken Car Pass denilen bir kartın içinde araç sahibine verilir. Car Pass. Araçtaki teybin yanı sıra, diğer tüm elektronik parçalar, (AFL beyni, Ekranlar gibi) bu güvenlik koduyla koruma altındadır ve sıfırlanmadan sökülüp başka bir araca takılırsa, diğer araç üzerinde çalışmaz.

Astra H sahibi bir kişi, kendi aracındaki orijinal teybi veya ekranı satmak istiyorsa, bu parçaları aracından sökmeden önce kendi güvenlik kodu ile sıfırlaması gerekir. Bu işlemi yapmazsa, satın alan kişi, teybi aracına taktığında ekranda sürekli RADIO SAFE (RADYO KAYDET), HEADUNIT SAFE, DISPLAY SAFE (EKRAN KAYDET) gibi uyarılarla karşılaşır ve aynı zamanda uyarı sesleri alır. Kısaca satın aldığı teybi kullanamaz.

Teyp, Ekran ve Diğer Elektronik Kontrol Üniteleri Nasıl Sıfırlanır?

2. el bir teyp,ekran vb. parçaları alıp satarken, yukarda bahsedilen sorunlarla karşılaşmamak için sıfırlama (boşandırma) işlemini yapmanız gerekir.  Bunu daha rahat anlayabilmeniz için Alıcı ve Satıcı konumunda anlatalım.

Bir Teyp ya da Ekran Satacağım, Ne yapmam Gerekiyor?

  • Öncelikle yukarda bahsedilen Car Pass denilen güvenlik kodunuzu bulun.
  • Güvenlik Kodunuz varsa, OP-COM cihazı yada Opel servislerinde bulunan tech2 cihazı ile teybinizin sıfırlanmasını isteyin.
  • Güvenlik Kodunuzu kaybettiyseniz, teybe müdahele edilmesi gerekir. Bu işlem için sitemizdeki Teyp sıfırlama hizmetini kullanabilirsiniz.

Bir Teyp ya da Ekran alacağım, Ne yapmam Gerekiyor?

  • Öncelikle satıcıya, teybin sıfırlanıp sıfırlanmadığını sorun.
  • Eğer sıfırlandıysa, kendi aracınızın güvenlik koduyla, OP-COM yada Tech2 cihazı ile kendi aracınıza tanıtıp kullanabilirsiniz.
  • Eğer aldığınız teyp sıfırlanmadıysa ve güvenlik kodunu bulamıyorsanız teybe müdahele edilmesi gerekir. Bu işlem için sitemizdeki Teyp sıfırlama hizmetini kullanabilirsiniz.