Diş Ağrısına Pratik Çözümler

Çürük veya zarar görmüş dişlerde oluşan ağrıları geçirmek için pratik çözümler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Diş ağrısı çoğu kişinin sürekli olarak karşılaştığı bir ağrıdır. Genellikle çürük, dolgu, kaplama olan dişlerde ve diş eti sorunlarında ağrılar ortaya çıkar. Diş ağrısı hafif bir ağrı değildir ve özellikle geceleri dayanılmaz bir hal almaktadır. Doktora gitmek istemiyor veya diş ağrınızı doktora gidene kadar dindirmek istiyorsanız evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. 

İlaç kullanmak yerine evde var olan doğal ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Bu doğal ağrı kesiciler en azından bir süre de olsa geçici olarak sizi rahatlatacaktır. Ama bunlar unutmamalısınız ki kesin çözümler değildir ve sonrasında mutlaka doktora gitmeniz gerekir. 

Diş Ağrısına Pratik Çözümler

  • Ilık su içerisine 2-3 yemek kaşığı tuz ekleyip iyice eritin. Daha sonra bu karışım ile gargara yapın.  Gün içerisinde özellikle yemeklerden sonra tuzlu su ile gargara yapmayı unutmayın.
  • Adaçayı doğal ağrı kesici bir bitki çayıdır. Diş ağrısı çektiğiniz zaman ada çayı gün içerisinde tüketin. Ayrıca bu çay ile gargara yaparakta ağrıyı azaltabilirsiniz.
  • Sarımsak, nane ve karabiberi bir kap içerisinde suyu çıkana kadar ezin. Çıkan suyu pamuk yardımıyla ağrıyan dişin üzerine tampon yaparak bekletin. Sarımsak ve baharatlar ağrıyı alıp sizi rahatlatacaktır.