WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business Nedir?

WhatsApp Business, Facebook’un kullanıcılarına sunacağı yeni bir özellik, WhatsApp Business sayesinde işletme sahipleri, hem şahsi WhatsApp hesaplarını hem de şirket hesaplarını tek bir cihaz üzerinden kontrol edebilecek. Şirket sahipleri, aynı telefonda hem WhatsApp hem de WhatsApp Business’ı kullanabilecek.

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android uygulamasıdır. WhatsApp Business, mesajları otomatik hale getirmek, sıralamak ve hızla yanıt vermek için araçlar sağlayarak müşteriyle haberleşmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda WhatsApp Messenger gibi görünmesi ve çalışması için tasarlanmıştır. Mesaj göndermekten fotoğraf göndermeye kadar, yapmaya alıştığınız her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp Business Farkı Nedir?

Şimdilik ücretsiz olarak sunulan WhatsApp Business’ın gelecekte herhangi bir ödeme gerektirip gerektirmeyeceği bilinmiyor. Normal WhatsApp’tan farklı olarak WhatsApp Business’da birçok farklı özellik bulunuyor. Uygulamayı edindikten profil kısmının sağ üst tarafında yer alan kalem simgesine tıklayarak normal WhatsApp’ta olmayan seçenekler kullanıcının karşısına çıkıyor.

WhatsApp Business sunduğumu bazı özellikler şunlardır:

  • İşletme profili; şirketin adresi, e-postası ve web sitesi gibi önemli bilgileri listelemek için.
  • İstatistikler; kaç mesajın başarıyla gönderildiğini, ulaştığını ve okunduğunu görmek için.
  • Mesajlaşma araçları; müşterilere hızlı bir şekilde yanıt vermek için.

Nasıl indireceğinizi şuradan öğrenebilirsiniz.