Google’nın Gizli Oyunları

Pek çok kişinin bilmediği veya gözmezden geldiğiniz bazı hata sayfalarının içine gizlenmiş oyunlar bulunmakta. Son dönemlerde ortaya çıkan oyunlarda gizli göndermeler ve mini oyunlar bir hayli dikkati çekiyor. Google’da bu alanda kendine bir yer açarak Android sistem ve web sürümü için bu gizli oyunlardan eklemiş. İnternet yok oyunu olarak da adlandırabileceğimiz bu oyunlardan bazıları internetsiz olarak da oynanabiliyor. Google gizli oyunları ile siz de kendinize ihtiyaç duyduğunuz eğlenceyi rahatlıkla sağlayabileceksiniz.

Atari Breakout

Google’a resim arama bölümüne “Atari Breakout” yazarak arattığınızda görseller bir oyun haline dönüşüyor ve Mouse yardımı ile bu oyunu rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

T Reks Oyunları

İnternet bağlantınızın kesildiği ya da olmadığı anlarda Google’ın size yolladığı uyarıyı eminiz ki biliyorsunuzdur. İnternet bağlantınızın olmadığını belirten bu uyarıda aslında gizli bir oyun mevcut.  T Reks oyununu oynamak için internet bağlantınızı kestikten sonra Google Chrome’u açmanız yeterli olacak.

Google Basketbol

2012 yılında oyuna ait Doodle Google sayfasında karşımıza çıktı. Belirli bir saniye içerisinde boşluk tuşu ile basket atmanızı sağlayan oyun eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir zevk.

 

Flappy Droid

Android cihazınızın Ayarlar menüsüne girerek ‘Cihaz Hakkında’ kısmına girin. Karşınıza çıkan ekrandan Yazılım menüsüne tıklayın. Android sürümü yazan kısma birkaç kez üst üste dokunun. Telefonunuzda hangi versiyon varsa onun resmi karşınıza çıkacak. Çıkan bu simgenin üzerine birkaç defa basın. Son olarak karşınıza oyunun çıktığını göreceksiniz. Oyunun zor olması oynarken eğlenmenize değil sinirlenmenize yol açabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir