Bitcoin Aldığını Unuttu ve Zengin Oldu

Bitcoin ile ilgili birçok haber var bununla ilgili makele yazmak için biraz geç kalınmış olabilir. Onun için bununla ilgili bir kaç söylentiyi sizinle paylaşalım istedir. Hikayemizin kahramanı Henüz öğrenciyken Bitcoin yatırımı yapan ve sonrasında bunun varlığını unutan Kristoffer Koch hakkında.

Bitcoin için sadece 27 dolar yatırım yaptı!

Kristoffer Koch, öğrenciyken yazdığı tez nedeniyle henüz emekleme dönemindeki Bitcoin piyasasıyla tanışıyor ve 27 dolar karşılığında 5 bin Bitcoin alıyor; fakat bunun üzerine pek düşmüyor. 2013 yılında ise bu yatırımını hatırlıyor. Aradan o kadar uzun zaman geçmiş ki şifresini dahi zar zor hatırlıyor. Güvenli cüzdanına giriş yaptığında ise kendisini güzel bir sürpriz karşılıyor:

Dört yıllık sürede 5 bin Bitcoin, katlanarak 900 bin dolara ulaşmış. 2015’te 1000 Bitcoin bozduraran Koch, Oslo’daki lüks semtlerden birinde daire satın almış. Kalan 4 bin Bitcoinin şu anki değeri ise yaklaşık 34,6 milyon dolar. Türk Lirası karşılığı ile yaklaşık 138 milyon TL. Belki o zamanlar ilerleyen yıllarda değerleneceğini düşünerek, belki de ‘bir yatırım yapayım da kenarda kalsın’ diye düşünen Kristoffer Koch, yaptığı yatırımı unutması sayesinde Bitcoin zengini oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir