Bir Web Sitesi Yapmak İçin 10 Sebep

Küçük İşletmeler İçin Güvenilirlik Kazandırır

Günümüzde giderek artan sayıda tüketici, ihtiyaç duydukları ürün veya hizmeti aramak için interneti kullanmaktadır. Küçük işletmeleriniz bir web sitesine sahip olmak suretiyle güvenilirlik kazanacaklardır. Web siteniz olmadığında potansiyel müşteriler rakiplerinize gideceklerdir.

 

Para Kazanmanıza Yardımcı Olur

Küçük bir işletme olarak muhtemelen web sitesi masraflarını ödeyememekten dolayı tereddüt ediyor olabilirsiniz fakat size sağlayacağı yararların yanında bu durum göz ardı edilebilir. Bir web sitesinin kurulum maliyeti yaptırılacak siteye göre değişmekle birlikte ortalama bir sitenin fiyatı çok fazla değildir hatta bazı durumlarda çok düşük maliyetlerle bile yapılabilmektedir.

 

Müşterileriniz Bilgilerinize Erişebilir

Yaptıracağınız web sitenizi online bir broşür ya da katalog gibi düşünebilirsiniz. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgileri güncellemek, basılmış bir materyalden çok daha kolaydır. Ayrıca müşterilerinize yeni ürünlerin gelişini, yaklaşan etkinliklerinizi, özel promosyonları veya sunacağınız her bir yeni hizmeti web sitenizden çok daha kolay bir şekilde duyurabilirsiniz. Sadece bir kez kullanılan baskı materyallerinin aksine web siteleri mevcut bilgi ve haberlerin sürekli olarak güncel tutulmasını sağlarlar.

Her Zaman Ulaşılabilir Olursunuz

 

Mağazanız veya ofisiniz kapalı olduğunda bile websiteniz hem kendi müşterilerinizin hem de potansiyel müşterilerin sayfanızdaki ürün ve hizmetleri 7/24 inceleyebilmesi ve gözden geçirebilmesi için kolaylık sağlar. Günümüzün yoğun ve hızlı geçen yaşam tarzında ve rekabet ortamında iyi bir satış stratejisi olarak size yardımcı olacaktır.

Daha Geniş Bir Pazar Hedeflemenizi Sağlar

İster bir ürün satın isterseniz de bir hizmet sağlayın, web siteniz bunları satmanız için alternatif bir yer olacaktır. Örneğin, perakendeci bir satıcı olarak bir web sitesi ürünlerinizi daha geniş bir pazara sunmanızı sağlayan harika bir araçtır. Hatta gün geçtikçe ürünlerinizi dünya çapında bile tanıtabilir ve satabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse, evden çalışan bir tasarımcı için kişisel bir web sitesine sahip olmak potansiyel müşteriler için kendinizi daha iyi anlatmak ve kişisel olarak ulaşabileceğinizden daha geniş bir kitleye ulaşabilmek için iyi bir yoldur. Ürün veya sağladığınız hizmeti online olarak satamayacağınızı düşünmeyin, günümüzde ev ve arabalar bile müşteriler tarafından online olarak bakılıyor.

İşlerinizi Sergilemeniz İçin Ortam Sağlar

Hangi sektörse çalıştığınızın bir önemi olmaksızın web sitesi, yaptığınız işleri ve önceki çalışmalarınızı göstermek için en iyi ortamı sağlar. Web sitesine işinizle ilgili bir porfolyo ya da resim galerisi, bunların yanında ayrıca referanslarınızı ekleyerek işlerinizi benzersiz yapan gerekçeleri gösterebilirsiniz.

Web Sitesi Size Zaman Kazandırır

Müşterilerinize bilgi sunmak ister telefonda, ister yüz yüze, ister e-posta veya broşür hazırlayarak olsun, size mutlaka zaman kaybettirecektir. Fakat online bir katalog ile ürün ve hizmetleriniz ile ilgili birçok bilgiyi müşterilerinize sunabilirsiniz. Online olarak bir katalog hazırlatıp bunu web sitesine koyduğunuzda tekrar bununla uğraşmak durumunda kalmazsınız çünkü müşterileriniz siteye girerek bilgilere ulaşabilirler.

 

Müşteri Hizmetinizi Geliştirir

Müşterilerinizden elinizden geldiğinden daha fazla onlarla iletişim kurabilmek için tüm bilgilerini alın. Geleneksel baskı ile hazırlanmış bir broşür bugün maliyetli olabilir ve zaman kaybına sebep olacaktır. Fakat gerekli Web Site içi uygulamalarla sizden devamlı haberdar olmak istiyen müşterilerinizi veya potansiyel olanları veritabanımızda tutacağımız müşteri listelerine E-mail göndererek tasarruf ederken bir çok konudan faydalanmanızı reklam, güncellik, performans gibi.. sağlayacaktır.

Elektronik posta

 

İletişimin ilk zamanlarında, en büyük haberler kuşların ayaklarında kilometrelerce uçtu ve iletişimi gerçekleştirdiler. Bugün kendinize ait bir Web Sitesi ile Elektronik Posta Adreslerine sahip olacaksınız. Web Sitesinde uygulanacak olan linkler ile müşterileriniz sizden daha fazla bilgi talebini yazıtsal olarak talep edebilir. Bu potansiyel müşterileriniz ile hızlı ve etkili şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Para = Zaman denklemi küçük işletmeler için varsa, E-mail bu ikisinden de kazanmanızı sağlayacaktır.

Özellikle küçük işletmelerin veya evden çalışan kişilerin daha kolay bulunabilir ve ulaşılabilir olmak, bilinirliği artırmak ve müşteri potansiyelini artırarak satışı yükseltmek için web sitesine sahip olmalarının öneminin çok büyük olduğunu yazımızda paylaştık. İnternette telefon numaranızın bile olması müşterilerinize ve sizi bulmak isteyenlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir