Adil Kullanım Kotası Kaldırılıyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, AKK veya bir diğer adıyla adil kullanım kotası konusunda alınan kararları kamuoyu ile tekrar paylaştı. Peki, adil kullanım kotası ne zaman hayatımızdan çıkacak?

 

Ulaştırma Bakanı'ndan AKK açıklaması!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı‘nın açılışında yaptığı konuşmada, Adil Kullanım Kotası konusunda alınan kararlara tekrar değinerek, internet kullanıcılarını sevindiren açıklamalar yaptı.

Adil Kullanım Kotası’nın kademeli olarak sonlandırılacağını vurgulayan Arslan, bu süreçte internet kullanıcılarının yaşadığı mağduriyeti en aza düşürmek için bazı kararlar aldıklarını belirtiyor.

Adil Kullanım Kotası için süreç Mayıs ayında başlıyor!

Konuşmasına son yüzyılın en önemli olaylarının başında internetin icadının geldiğini ve internetin artık hayatın olmazsa olmazı haline geldiğini belirterek başlayan Bakan Arslan, 14 yıl önce 22 bin olan geniş bant internet abonesinin bugün 60 milyon seviyesine yükseldiğini vurguladı.

17-02/08/ulastirma-bakani-ahmet-arslan.jpg

Bakan Arslan, alınan kararlar doğrultusunda Adil Kullanım Kotası‘nı kaldırma sürecinin Mayıs ayından itibaren kademeli olarak başlayacağını ve 2018 yılı sonunda AKK’nin tamamen kaldırılmış olacağını belirtti.

Ayrıca, AKK’yi kaldırma sürecinin başlaması ile birlikte gece kullanılan internetin kotadan düşmeyeceği müjdesini tekrar kamuoyu ile paylaşan Ulaştırma Bakanı, internetin yeni bir kültürel mekan, gerçeklik, özgürlük alanı ve ekonomik bir pazar haline geldiğini belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir