Fırıldak Ailesi 3 Şubat’ta Sinemalarda

Fırıldak Ailesi Bu Kez Sinemalarda Yetişkinlere yönelik ilk yerli animasyon dizisi olan Fırıldak Ailesi bu kez sinema filmi olarak sevenleriyle buluşuyor. Şubat 2013 tarihinde gösterime çıkan dizi televizyon ekranlarından sinema perdesine taşındı. Grafi 2000 ve BKM tarafından hazırlanan film 3 Şubat’tan itibaren gösterime girecek.

Film Fırıldak Ailesi Batsın Bu Orta Dünya adını taşıyor ve Türk tipi bir macerayı anlatıyor. Seslendirilmesinde ise Bülent Kayabaş, Mahmut Tuncer, Tülay Bursa gibi tanınmış isimler görev aldı. Özellikle Tülay Bursa bir zamanlar çok sevilen Mavi Ay dizisinde Cybill Shepherd’ı seslendirmişti ve ses tonu neredeyse bu karakter ile özdeşleşmişti. Tülay Bursa aynı zamanda çizgi film dünyasında bir efsane olan Şirinler de Şirine’ye de sesini vermişti. Sinemalarda Başlayan Yeni Filmler Sinemalarda yeni filmler genelde Cuma günleri başlar. Bu hafta içinde gösterime girecek sekiz yeni film arasında tek yerli yapım olarak Fırıldak Ailesi göze çarpıyor. Yaşamın Kıyısında, Altın, Gecenin Kanunu, Lion, ünlü korku filmi Halka’nın üçüncü bölümü, Tüylü Koçak sinema severlerin diğer seçenekleri arasında yer aldı.

 

Usta Yaratıcıları Var Fırıldak Ailesi senaristi ile de dikkat çekiyor. Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinin senaryosunu yazan Coşkun Irmak Fırıldak Ailesi’ni de yaratıyor. Böylece Coşkun Irmak hem dram hem de komedi yazabildiğini ispatlamış oluyor. Aynı şey müzikler için de geçerli. Animasyonun müziklerini Öyle Bir Geçer Zamanki ekibi yaratıyor. Fırıldak Ailesinin galası bu akşam yapılıyor. Fırıldak Ailesi fragmanı ise şimdiden seyircisini bolca güldürdü. Dizinin tanıtım sloganı olan dünya dursa da onlar döner sözü sinema perdesine geçen tiplemelerde de sürüyor. Animasyon dizisi Sabri, Dürdane, Yıldız, Zeki, Afet ve Tosun isimli orta sınıf bir Türk ailesinin neşe dolu maceralarını anlatıyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir