Dizi İzleyenler Eşini Aldatıyor

Yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’deki dizi izleyicileri bir sonraki bölümü izlemek için eşini beklemiyor, üstüne bir de yalan söylüyor.

Konuyu biraz açalım… Partnerinizle birlikte izlediğiniz diziyi, herhangi bir nedenle onun yanınızda olmadığı bir anda devam ettirdiğiniz, takip eden bölümlerini de izlediğiniz oldu mu hiç? Eğer olduysa, siz de Netflix’in bu araştırmasındaki “aldatan”lardan birisiniz. Eşinize “sadakatinizi” hiç bu yönden sorgulamamıştınız değil mi?

Çiftlerin birlikte takip ettikleri bir diziye taraflardan birinin sadakatsizlik göstermesi, günümüzün en çok tartışma yaratan konularından birisi olmuş gibi görünüyor. Eşlerden birisi fazladan bir bölüm izlediğini eşinden saklamayı seçiyor genellikle. Netflix’in ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Hindistan, Japonya, Tayvan, Güney Kore, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika, Şili, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, İspanya, Portekiz, Türkiye, Polonya, İtalya, Almanya, Fransa, İsveç, Norveç, Hollanda ve Danimarka’da yaptığı araştırmalarda Türkiye’nin sonuçları da, en az diğer ülkelerinki kadar ilgi çekici.


 

Sevdiği diziyle partnerlerini “aldatan” kişiler, neden aldattıkları sorulduğunda genellikle bunun bir anda gerçekleştiğini söylüyor. Plansızca diziyi izlemeye devam edenlerin oranı yüzde 79… Ankete yine Türkiye’den katılanların yüzde 63’ü ise “Dizi çok sardı, başından kalkamıyorum” diyor.

“Ne var ki bunda canım, izlesinler” dediğinizi duyar gibiyiz, ancak günümüz çiftleri için pek de böyle değil bu durum. Araştırmaya katılanların yüzde 27’si, ne gerekçeyle olursa olsun eşinin kendinden habersiz birlikte izledikleri diziyi izlemelerini gerçek bir aldatmadan daha ağır buluyor, deyim yerindeyse “keşke gitse gerçekten aldatsa” diyerek işin boyutunu iyice büyütüyor!

Listenin Başını Bu Diziler Çekiyor

Eşi “uyutup” izlenen dizilerin arasında başı, sürükleyiciliğiyle epey ün yapmış diziler çekiyor. Birinci sırada Dexter, ikinci sırada Breaking Bad, üçüncü sırada Love, dördüncü sırada Star Trek ve beşinci sırada Narcos ve Marvel’s Daredevil var.

Nasıl “Aldatabilirsiniz”?
Üstelik Netflix, bununla da kalmayıp “aldatma kılavuzu” niteliğindeki bir video yayınlamayı da ihmal etmemiş. Hayli eğlenceli bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir